Ðventøjø bendravimas
Credo iðpaþástame tiká ðventøjø bendravimà. Kà ði tikëjimo tiesa reiðkia?
Biblijoje visi pakrikðtytieji vadinami ðventaisiais. Anot apaðtalo Pauliaus palyginimo, tikintieji sudaro vienà kûnà, kurio galva – Kristus. Ðis palyginimas atskleidþia, kokie glaudûs ryðiai sieja tikinèiuosius Kristø – visi yra viena Kristuje. Vadinasi, kalbëdami apie ðventøjø bendravimà, mes kalbame apie ðventøjø, t. y. pakrikðtytøjø artimumà vienam tikrai Ðventajam – Kristui, kurio Dvasia mus paðventina, ir vieni kitiems – kaip broliams ir seserims Kristuje. Ðventøjø bendravimas – tai laisvas dalijimasis tuo, kà gauname ið Dievo, ir ypatinga visos Baþnyèios – tebekeliaujanèios, dangiðkosios ir apsivalanèiosios – nariø dvasinë draugystë. „Jei kenèia vienas narys, su juo kenèia ir visi nariai. Jei kuris narys pagerbiamas, su juo dþiaugiasi visi nariai“ (1 Kor 12, 26). Pakrikðtytuosius jungia ið Kristaus gautas naujas gyvenimas. Anot Katalikø Baþnyèios katekizmo, „Ðventøjø bendravimas yra Baþnyèia“.
Katalikø Baþnyèios Katekizme apie ðventøjø bendravimà mokoma (plg. KBK 948–959):
Þodþiai „ðventøjø bendravimas“ turi dvi glaudþiai susijusias reikðmes:
1. „ðventø dalykø (sancta) bendrumas“;
2. „ðventø asmenø (sancti) bendravimas“.
Ðventø dalykø, arba dvasiniø gëriø bendrumas:
- gauto ið apaðtalø ir besidalijant auganèio tikëjimo bendrumas;
- sakramentø, ypaè Eucharistijos, mus vienijanèiø tarpusavyje ir su Dievu, bendrumas;
- charizmø, kurias Ðventoji Dvasia teikia kiekvienam visø labui, bendrumas;
- gërybiø bendrumas – krikðèionis turi bûti pasirengæs pasidalyti su kiekvienu stokojanèiu;
- meilës bendrumas – menkiausias mûsø veiksmas, atliktas ið meilës, vertingas visiems – gyviesiems ir mirusiesiems, kiekviena nuodëmë griauna ðventøjø bendravimà.
Ðventø asmenø, arba Dangaus ir þemës Baþnyèios bendravimas:
- Vieni Vieðpaties mokiniai dar tebekeliauja ðioje þemëje,
- kiti, uþbaigæ ðá gyvenimà, dar skaistinasi,
- dar kiti, pasiekæ garbæ, regi vienà triasmená Dievà.
Taèiau mes visi, kurie esame Kristaus, turime Jo Dvasià, ðloviname Vieðpatá, nors skirtingu laipsniu ir bûdu.
Dangaus gyventojai nesiliauja mûsø uþtarti prieð Tëvà, aukodami nuopelnus, kuriuos ágijo þemëje. Jie broliðkai rûpinasi mumis. Mes galime dràsiai kreiptis á savo brolius ir seseris Danguje. Bendravimas su jais mus ne tik moko, bet ir suartina su Kristumi. Savo maldomis mes galime ir turime uþtarti mirusiuosius, kad jie bûtø iðvaduoti ið nuodëmiø.
Mes visi esame Dievo ðeima
„Mes visi, bûdami Dievo vaikai ir sudarydami vienà ðeimà Kristuje (plg. Þyd 3, 6), tarpusavio meile ir drauge paèiu Ðvenèiausiosios Trejybës garbinimu bendraudami tarpusavyje, atitinkame giliausiàjá Baþnyèios paðaukimà ir dalyvaujame galutinës garbës liturgijoje, ið anksto ja gërëdamiesi“ (Lumen gentium, 51).
|